IP 2019 İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

2011 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesinde düzenlenen ve fikri mülkiyet yönetimi konusunda ulusal ve uluslararası seçkin katılımcıları bir araya getiren Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi Konferansı bu yıl 17 Ekim’de katılımcılarına kapılarını açıyor.

2016 yılı itibariyle Koç̧ Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi, 2018 yılı itibariyle de Özyeğin Üniversitesinin de iş birliği ile düzenlenen Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi Konferansı’nın 2019 senesindeki teması “Fikri Mülkiyetin Ticarileşmesi: İzlenecek Yollar” olarak belirlendi.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de düzenlenecek olan etkinlik Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan’ın açılış konuşmasıyla başlayacak.

Mesleki kariyeri boyunca fikri mülkiyet hakları konusunda önemli çalışmalar yapmış, sektörün önemli isimlerinden olan Sertaç Köksaldı adına geçen yıl ilk kez düzenlenen ödül töreni de artık her yıl düzenlenecek. Sekiz ayrı panelden oluşan konferansta yerli ve yabancı pek çok panelist üniversitelerde fikri mülkiyet hakları konusunda bilgilendirmelerde bulunacak.

GOssIP dergi olarak sponsor olduğumuz IP 2019’da giriş katta bulunan standımıza uğramayı ve yeni sayımızı almayı unutmayın. Detaylı bilgi için; http://ipconference.boun.edu.tr/ipconference-2019/index.php