İYİ FİKİR – 49

Kaynakları tükenen dünyamıza geri dönüşümle katkı sağlamaya; bunu yaparken de eskilerden yepyeni tasarımlar elde ederek eğlenceli vakit geçirmeye ne dersiniz? Mutfaklarınızdan kütüphanelerinize, oyuncaklarınızdan eski anahtarlarınıza kadar çeşit çeşit geri dönüşüm fikriyle karşınızdayız.

ABAJURUNUZU BAŞTAN YARATIN

Artık kullanılmayan eski kurşun askerleri, arabaları ve uçakları önce birbirlerine sonra eski abajurunuza silikon ile tutturun ve son olarak hepsini istediğiniz renk sprey boya ile boyayın.

KİTAPLARDAN PUF

Kütüphanenizde duran kitapların üzerine birer minder monte ederek puf elde etmeye ne dersiniz? Dilerseniz görseldeki gibi tekerlek bile monte edebilirsiniz. Bizce harika bir geri dönüşüm ürünü olmuş.

MİNİK DOSTLARIMIZ İÇİN

Olur ya başınıza gelir, araç lastiğiniz patlar ve onarılamazsa görseldeki gibi bir yatak yaparak minik dostlarımızı sevindirebilirsiniz. Dünya yalnız bizim değil.

RENKLİ SÜZGEÇLER

Rengarenk iplerle tavana tutturduğunuz süzgeçlerinizi çiçeklerle süsleme fikri sizce de çok zevkli değil mi? Özellikle mutfak ve kış bahçelerinizi şenlendirmeye süzgeçlerinizden başlayın.

ELLERE DİKKAT

Birbirine dolanan takılara, eşi bulunamayan küpelere son! Eskimiş rendenizi (ki bu kısmı çok önemli hakikaten eskimiş ve keskinliğini kaybetmiş olması gerekiyor) boyayın ve takılarınızı asın…

NOSTALJİK KALEMLİK

Atmaya kıyamadığınız kasetlerinizi birleştirip kalemlik olarak tasarlayabilir ve kullanabilirsiniz. En yakın arkadaşınıza geçmişte dinlediğiniz kasetlerle hazırladığınız bir kalemlik harika bir hediye olabilir.

KAPI AÇMAYAN ANAHTARLAR

Ne çok anahtarımız var; ev anahtarı, iş anahtarı, araç anahtarı… Eve geldiğinizde bunları girişte duran daha eski anahtarlarınızla yapılmış bu dikkat çekici kutuya koymaya ne dersiniz?

MİNİ SAKSI

Dolabınızda takım halinde bulunan fincanlarınız zamanla kırılır sonra yerine yenisini alır, kırılmayanları da atarız ya hani… Atmayıp kaktüsleriniz için oldukça ideal bir saksı da yapabilirsiniz aslında.

3 KAŞIK 2 ÇATAL

Sadece ısının gücünden faydalanarak elde edebileceğiniz bu şirin kürdanlığın yapımı oldukça basit. Dilerseniz bir sürü yapıp baharatlık olarak da kullanabilirsiniz, eminiz sofralarınızı şenlendirecektir.

ESKİYENLERİ ATMAYIN, DEĞERLENDİRİN

Eski kepçeleriniz tencerelerinize zarar veriyordu, siz de modaya uydunuz silikon kepçe aldınız; eskileri atmayın, bakın ne güzel değerlendirilmiş. Mutfak duvarlarınızı süslemek aslında çok kolay.