İYİ FİKİR – 48

Marka tutkunlarını bilirsiniz, tutkun oldukları markaları olabildiğince kullanmak isterler. Porsche kullananlar aynı marka anahtarlık, çakmak, saat gibi çeşitli aksesuarlarda da aynı markayı görmek isterler. Biz de bu sayımızda çeşitli markaların logolarından esinlenerek tasarlanan “kimin aklına gelmiş acaba” dedirten fikirleri sizler için toparladık. Hemen belirtelim görsellerdeki fikirler Taku Omura’ya ait ve hepsi 3D yazıcı ile üretilmiş.

HONDA AÇACAK ONDA

Görselde ki Honda logolu açacak, tam arabalarınıza göre. Hatta ürüne ufak bir  halka iliştirerek hem anahtarlık hem de açacak olarak kullanabilirsiniz.

PEÇETE SİTEYŞIN

PlayStation kelimelerinin baş harflerinden oluşturulan PS logolu peçetelikler sizce de PlayStation kafelere çok yakışmaz mı?

PORTAKALI SOYDUM

Görür görmez tanıdığınız Twitter’ın logosu da 3D yazıcı kullanılarak portakal soyacağı şeklinde üretilmiş. Sosyal medya hayatın her alanında.

JUST CUT IT!

Nike markasının sloganını bilmeyen yoktur. Görseldeki mektup açacağı piyasaya sürülürse en uygun slogan da bulduğumuz başlık olacaktır herhalde.

TUTTURGAÇ

Fransızca’dan dilimize geçen ataş kelimesinin Türkçe’si tutturgaçtır. Bu ataşlar da tekli olarak kullanıldığında bildiğiniz ataş, çoklu olarak kullanıldığında ise resim tutturgacı olarak tasarlanmış.

İLHAM VEREN KALEMLİK

Adidas’ın logosunda sıra sıra yükselen bir dağ sembolü ile aşılması gereken engel ve başarılması gereken hedefler vurgulanmaktadır. Bir çalışma masası için hayli güçlü bir motivasyon.

LÜKS HER YERDE

Louis Vuitton gazetelik evinizin havasına hava katacak. Görseldeki tasarım 3D yazıcı ile üretilmiş ancak yine de çok şık.

EN NEŞELİ "R" HARFİ

Toys“R”Us’ın ortadaki yıldızlı R harfinden esinlenilerek oluşturulmuş ürün, gücümüz yetmediğinde açamadığımız şişe kapakları için gerçekten harika fikir.

ADOBE ACROBAT ŞİMDİ DE DOLAPTA

Hemen her gün hepimizin kullandığı Adobe Acrobat’ın logosundan ilham alınarak tasarlanan bu askılar, üçgen formları sayesinde rahatlıkla kullanılabilir.

BU TUTUCU PEK TATLI YAHUU

Yahoo’nun iki ucu farklı yükseklikteki Y harfi logosunu nesne tutucu olarak kullanmak aklınıza gelir miydi? İster mücevherleriniz için ister kırtasiye malzemeleriniz için kullanın, seçim sizin.