KARBOSAN’IN TANINMIŞLIĞI TESCİLLENDİ


Namı Türkiye’yi aşan; Asya, Avrupa, Amerika ve Ortadoğu’da yetmişin üzerinde ülkeye ihraç edilen ürünleriyle Karbosan, Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde tanınmış marka olarak kabul edildi.

Türkiye’nin ilk aşındırıcı ürünler üreticisi olan Karbosan, üretim faaliyetlerine 1967 yılında, İstanbul Halkalı ’da 40 çalışanı ile birlikte 9 bin metrekarelik bir alana kurulmuş̦ fabrikasında başladı. Bugün ise toplamda 530 çalışanı ve 125 bin metrekarelik alan üzerine kurulmuş̦ İstanbul Halkalı ve Tekirdağ̆ Çerkezköy fabrikaları ile kaliteli, güvenilir ve yüksek performanslı aşındırıcı ürünlerini 6 kıtada yetmişten fazla ülkeye sunmaktadır.

Grup Ofis Marka Patent – marka uzmanları tarafından hazırlanan tanınmış marka başvurusunda, Karbosan markasının ilk marka tescilinin 1993 yılında alındığı gerek Türkiye gerekse birçok farklı ülkede özellikle aşındırıcı ürünler sektöründe bilinir hale geldiği ifade edildi. 2018 yılında İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, İzmir, Mersin ve Trabzon’da toplam 415 kişiden oluşan hedef kitle üzerinde yapılan “Bilinirlik ve Tüketici Eğilimleri Araştırması” sonuçlarına göre, “Karbosan” markasının kendi sektöründe %91 oranı ile akla ilk gelen zımpara taşı markası olduğundan bahsedildi. TÜRKPATENT tarafından yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda Karbosan markası tanınmış markalar listesine girdi.