MARKA KONFERANSI : 18. YILINDA İŞ DÜNYASINA 18 YAŞ RUH HALİNİ AŞILADI

Türkiye’nin en büyük ve en çarpıcı fikir platformu MARKA Konferansı, 18 yıldır iş dünyası ve liderlerinin ihtiyaçlarına rehberlik yapmaya devam ediyor. Bu yıl 13-14 Aralık 2017 tarihlerinde Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleşen MARKA 2017, 18 yaş ruh halini ve kendini 18 yaşında hissetme duygusunu MARKA deneyimine taşıdı. Büyük bir yıldızlar geçidi sunan MARKA 2017, iki gün boyunca başarıları ile dünya gündemine damga vurmuş, sanat dünyasının yıldızlarından iş dünyasının liderlerine; dünyaca ünlü psikanalistlerden bilim adamlarına, önemli girişimcilerden akademisyenlere çok özel 62 konuşmacıyı 40’ın üstünde seansta en çarpıcı içerikleriyle ağırladı.

MARKA Konferansları’nın yaratıcısı, Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör, MARKA 2017’nin altını çiziyor: “MARKA Konferansına duyulan ilgi ve heyecan 18 yıldır hep zirvede; bu özelliğimizle sürdürülebilirlik ve istikrar konusunda iş dünyasına örnek olmayı başardığımıza inanıyorum. 18 yaşın hiçbir yaşa benzemeyen bambaşka bir özelliği var: İnsan yaşamındaki en önemli dönüm noktalarından biri… Bu yıl 18 yaş ruh halini ve kendini 18 yaşında hissetme duygusunu MARKA deneyimine taşıdık. Çok büyük fırsatlarla dolu olduğuna inandığımız 2018 yılı için, iş dünyasını bu özel deneyimle hazırladık. Tıpkı 18 yaşında genç bir insanın hissettiği gibi özgürlüğe, bağımsızlığa, olgunluğa sağlam adımlar atarken cesaretle ve umutla geleceğe koşma enerjisi ve motivasyonu aşıladık; tüm MARKA 2017 katılımcılarının bu duyguyla geleceklerine bakmalarını sağladık.”

MARKA 2017’de Yıldızlar Geçidi
MARKA Konferansları, bu yıl da sanat ve gösteri dünyasının ünlü isimleriyle unutulmayacak seanslara imza attı. Şarkılarıyla herkesin hayatında kalıcı izler bırakmaya devam eden büyük popstar, eşsiz müzisyen, besteci, söz yazarı ve prodüktör Kenan DOĞULU, gazeteci Nevşin MENGÜ moderatörlüğünde sohbet ve müzik dolu bir seansla MARKA 2017’ye damgasını vurdu. Türkiye’nin en büyük mizah dehası ünlü komedyen Cem YILMAZ, sinema ile arasındaki tutkulu ilişkiyi ve ortak değerimiz olan Yeşilçam’ın, kendisi için anlamını MARKA 2017’de çok özel bir seansla anlattı.

Global Rekabet Gücü İçin Yapay Zeka ve Teknoloji
MARKA 2017, dünyanın gözünü diktiği konulardan biri olan “Yapay Zeka”yı da mercek altına aldı. Yapay zeka alanında önemli çalışmalar yapan, PrismaLabs’in kurucusu ve CEO’su, Rus teknoloji lideri ve bilim adamı Alexey MOISEENKOV, MARKA 2017’nin öne çıkan konuşmacılarından biri oldu. Yapay zeka alanında doğru yatırımlar yapılması adına Türk iş dünyasının önünü açmak için önemli açıklamalar yaptı.