PANTONE 7620: TÜRK HAVAYOLLARI KIRMIZISI

Türkiye’nin en büyük marka değerine sahip isimlerinden THY, renk standardı denince akla gelen ve çok sayıda ülkede kabul görmüş olan Pantone Color Institute ile iş birliği yaptı. Artık Pantone 7620 kodlu renk, ”Turkish Airlines Red” olarak anılacak. Marka olarak tescil edilebilen renklerin marka değerine olan etkisini düşününce bu hamle, THY’nin marka stratejisi kurgulamada ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha hatırlatır nitelikte.

Türk Hava Yolları, dikkat çeken iş birlikleriyle uluslararası alanda tanınırlığını artırmaya devam ediyor. Daha önce Morgan Freeman, Kevin Costner gibi önemli isimlerle reklam filmlerini yayımlayan marka, bu yeni hamlesiyle de yenilikçi ve ”renkli” yönünü vurguluyor. Böylece THY markasını hatırlatan kırmızı tonu, artık tescilli bir renk kodu olarak karşımıza çıkıyor ve ”Pantone 7620” Turkish Airlines Red olarak biliniyor.

“Türk Hava Yolları Kırmızısı” olarak adlandırılan bu yeni renk, markanın sahip olduğu dinamik yapıyı vurguluyor. Aynı zamanda Türk misafirperverliğinin sıcaklığına da atıfta bulunuyor ve THY’nin sunduğu benzersiz hizmeti ve deneyimi temsil ediyor.

THY ve Pantone İş Birliği Hakkında THY İletişim Başkanı Rafet Fatih Özgür’ün değerlendirmeleri:

“Türk Hava Yolları Kırmızısı’nı oluşturmak için Pantone Renk Enstitüsü ile yaptığımız işbirliği, markamızın gelişiminde önemli bir dönüm noktası. Bu yeni renk, sadece görsel kimliğimizi geliştirmekle kalmıyor, aynı zamanda genişleyen küresel ayak izimizi ve filomuzun büyümesini de kanıtlıyor. Bu durum aynı zamanda, kıtaları birbirine bağlama konusundaki mükemmellik ve yenilikçilik anlayışımızın bir işareti.”

Türk Hava Yolları, yakın zamanda Kerem Bürsin’in oynadığı bir reklam filmi ile hem bir Türk markası olarak sunduğu deneyimi hem de Türkiye’nin sahip olduğu güzellikler sayesinde yaşattığı deneyimi anlattı.

 

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir