TÜRK MARKA TASARIMLARIYLA OSCAR’A İMZA ATTI

Heyecanla beklenen Oscar Töreni’nde bu sene bir Türk markası, tasarımlarıyla masaları süsledi ve yıldız isimlerle buluştu. Porselen ürünler, ev dekorasyon ürünleri ve küçük ev aletleri gibi ürünleriyle tanıdığımız ve çok sayıda tasarım tescil başvurusuna sahip olan Karaca, Oscar Töreni’nin ardından gerçekleşen ve özel menülerin sunulduğu “Governors Ball Dinner”da boy gösterdi. Bu sene 50. yılını kutlayan, tescilli tasarımlarıyla geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Karaca, bu başarısıyla ‘’Oscar’lık bir performans sergilemeyi’’ başardı.

1995 yılından beri Oscar Töreni’nin kutlamaları için hazırladığı özenli ve lezzetli menüleriyle tanınan Şef Wolfgang Puck, bu sene mutfağında Karaca’yı ağırladı ve hazırladığı ürünleri Karaca tabaklarda sundu. Karaca’nın Oscar yolcusu Red Carpet Collection isimli bu özel serisinde, markanın en çok beğenilen Streamline ve Fine Pearl Extra isimli yemek takımları yer aldı. Marka, bu gelişmeyi ‘’Karaca nerede?’’, ‘’Karaca Oscar’da’’ mottosuyla tanıttı. Ayrıca ‘’Hollywood’un büyülü dünyasından ilham alan’’ reklam filmleri yayımladı.

Bir Türk markasının, uluslararası alanda ses getiren ve merakla beklenen bir organizasyonda yer alması, dikkat çekti. Karaca, 50. yılını kutlarken beğenilen tasarımlarını Oscar’da sergileyebilmiş olmanın gururunu yaşadı. Ayrıca marka, sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarına da çok sayıda tebrik ve övgü yorumu aldı. Meraklıları için Karaca’nın Oscar’da kullanılan bu özel serisini mağazalarda ve web sitesinde bulmak mümkün.

Karaca tabak, tencere, düdüklü tencere kapağı, saklama kabı setleri, baharatlık, tencere kulpları gibi birçok ürün kalemi için Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde yapılmış tasarım tescil başvurusuna sahip. Karaca aynı zamanda ”dynamic vacuumx, mastermaid swiss crystal, coffeemony, karaca cook gpt” gibi çok sayıda marka tescil başvurusuna da sahip. Bu noktada özgün tasarımların ve yaratıcı markaların sınai mülkiyet hakları kapsamında korunmasının son derece önemli olduğunu hatırlatmak önemli. Pazar payı her geçen gün büyüyen, gittikçe popülerleşen ve böyle ses getiren etkinliklerde yer alma başarısına sahip olan markalar, özgün üretimlerini benzerlerine ve taklitlerine karşı fikri mülkiyet haklarını tesis ederek koruyabilir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir