PATENT FUARI ve KONGRESİ – ÜSİMP

Buluş ve patentleri sanayi ile buluşturmayı amaçlayan ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı ve Kongresi bu yıl 4. kez Harbiye Askeri Müzesi’nde katılımcılarıyla bir araya geliyor.

ÜSİMP (Üniversite – Sanayi İş Birliği Merkezleri Platformu), üniversite kaynaklı gelişen teknolojilerin, buluş ve patentlerin sanayi ile buluşmasını sağlamak amacıyla 2007 yılında kurulmuştu. Kurulduğu günden bu yana üniversitelerin Teknoloji Transfer Ofisleri (TTO) ile beraber birçok toplantı ve konferans düzenlenerek belirli bir ortak payda oluşturuldu. En nihayetinde tüm teknoloji transfer ofislerinin bir araya geldiği, söz konusu TTO’ların patent ve buluşlarının tanıtıldığı, sanayicilerin dahil olduğu, sektördeki tüm ilgililerin katıldığı bir fuar organize edildi ve ilki 2011 yılında gerçekleşti.

Her yıl aynı dönemde düzenlenerek, hedef kitlesini büyüten ÜSİMP, bu yıl fuar etkinliği ile kongresini de birleştirerek her iki etkinliği tek çatı altında toplamış oldu. 14-15 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan etkinlikte bilimsel çalışmalar üzerine bir kongre yapılırken eş zamanlı olarak Teknoloji Transfer Ofisleri, AR-GE Merkezleri tarafından geliştirilen teknolojiler ziyaretçiler ve katılımcılar için sergilenecek.

Tüm katılımcılar için B2B görüşme imkânı da sağlanan etkinlik programı ve programın detaylarını usimppatentfuari.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.