PAZARLAMANIN KALBİ İSTANBUL MARKETING SUMMIT’TE ATTI

Pazarlama sektörünün en önemli ve geniş kapsamlı etkinliklerinden biri olan İstanbul Marketing Summit, ikinci kez Zorlu Performans Sanatları Merkezinde düzenlendi.

9-10 Aralık tarihlerinde yoğun bir katılımla gerçekleştirilen etkinlik birbirinden ilham verici konuşmalara ve başarı hikayelerine ev sahipliği yaptı.

“Yeni Nesil Sürdürülebilir Markalar” mottosuyla yola çıkılan zirvede 24 farklı konuşmacı 1500’ü aşkın katılımcıya aktarımda bulundu. Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından gelen konuşmacılar arasında; Korn Ferry Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Kaynar, HOPİ Genel Müdürü Neslihan Uçar Çadırcı, Dockers Marka Pazarlama Avrupa Direktörü Joan Calabia, FLO Pazarlama ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Pelin Şeker, Ales Groupe Satış ve Pazarlama Direktörü Didem Kulğı Karakaya, e-bebek Genel Müdürü Halil Erdoğmuş, sosyal medya fenomeni Marketing Holmes (@marketingholmes) yer aldı.

Birbirinden değerli konuşmalar arasında, kadınların iş hayatındaki rolünün önemini vurgulayan ve kendi hayatından örnekler veren Ales Groupe Satış ve Pazarlama Direktörü Didem Kulğı Karakaya konuşmasında, “Kadınların profesyonel hayatta hak ettiği yere gelebilmesi için eğitilmesi lazım; eğitim yalnızca üniversiteyi başından sonuna kadar bitirmek değil, kadının kendini gerçekleştirebilmesi için kendini anlaması ve ihtiyaçlarının farkına varmasıdır. Kadın etrafına faydalı olabilmesi için ruhsal ve fiziksel olarak sağlıklı olmalıdır. Kadını güçlendirmenin en önemli yolu ona yatırım yapmaktan ve onu eğitmekten geçiyor. Bu yol izlendiğinde her kadın kendini bulacaktır diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

e-bebek markasının Genel Müdürü Halil Erdoğmuş ise; e-bebek markasını yaratırken çıktığı yolda, sektördeki eksikliğin doğru analiz edilmesi gerektiğini ve bu yolda karşılaşılan zorlukların elbet olacağını ancak kararlı olunması gerektiğini vurgularken, kendi başından geçen talihsiz olaylardan ve pes etmeyişi sonrası gelen başarıdan bahsetti.

Tecrübeli pazarlamacıların bilgilerinin genç pazarlamacılara ve girişimcilere ulaştığı etkinlik, katılımcılara yeni fikirler aşılayarak ilham kaynağı oldu.