YILIN İLK SINAİ MÜLKİYET ETKİNLİĞİ: INIFA


2020 yılının ilk sınai mülkiyet ve inovasyon temalı etkinliği Innovation & IP Forum, 28 Ocak tarihinde Fransa’nın başkenti Paris’te
 gerçekleşti.

Dünyanın farklı yerlerinden yaklaşık 500 katılımcının yer aldığı etkinlikte, 50 farklı konuşmacı kendi alanlarında bilgilendirmelerde bulundu. Etkinlik boyunca sınai mülkiyet dünyasında önemli rol oynayan marka ve patent vekilleri, hukuk müşavirleri, IP direktörleri, Ar-Ge yöneticileri, strateji yöneticileri yerlerini aldı.

Innovation & IP Forum katılımcıları; hem diğer katılımcılarla birebir toplantılar gerçekleştirdiler hem de marka, patent ve IT alanındaki seminerlere katılabilme şansına sahip oldular. Seminerlerde “İlaç Endüstrisindeki Patent Başvurularına İlişkin Gelişmeler”, “Avrupa Birliğindeki Patent Stratejileri”, “Blockchain’in Sınai Mülkiyet Dünyasındaki Etkileri”, “Yazılım ve E-ticaret Varlıklarının Korunması Stratejileri” gibi pek çok konuda birçok uzman görüşlerini ve tecrübelerini paylaştı.

Gün sonunda gerçekleşen seremonide ise 15 ayrı kategoride dünyanın önde gelen sınai mülkiyet firmaları ve şirketlerin sınai mülkiyet departmanlarına plaketleri dağıtıldı.

Toplantıya katılan Grup Ofis Marka Patent, Uluslarası İtirazlar Departman Yöneticisi Damla Duyan etkinlik ile ilgili; “Oldukça verimli bir etkinlikti, sektörün birçok aktörüyle bir araya gelme fırsatı yakaladık. Inovasyon ve sınai mülkiyet ilişkini diğer ülkelerin temsilcileriyle örnek olaylar üzerinden tartışarak ülkeler arası değerlendirme yapma fırsatımız oldu. Amacımız bu tip etkinliklerde sınai mülkiyet sektörüyle ilgili gelişmeleri paylaşarak birlikte ilerlemek. Önümüzde daha çok yol var, yeni fikirlere, inovasyona ve teknolojiye gereken önem verilmeli.” dedi.