2022’NİN SEÇİLMİŞ ÜRÜNLERİ AÇIKLANDI

Türkiye dahil olmak üzere 40’ı aşkın ülkede düzenlenen “Yılın Seçilmiş Ürünü” programı gerçekleştirildi. Tüketici oylarıyla belirlenen “Yılın Ürünleri’’ seçildi ve kazananlar duyuruldu.

Türkiye’de 7. kez gerçekleştirilen “Yılın Seçilmiş Ürünü” programı kapsamında Türk tüketicilerin oylarıyla belirlenen Tüketici İnovasyon Ödülü 2022’nin kazananları açıklandı. Araştırma şirketi Nielsen’in Türkiye genelinde 4.017 tüketici ile görüşerek yaptığı anketler sonucunda kazanan ürünlerin belirlendiği program kapsamında; gıda, içecek, dondurma, otomotiv, teknoloji, temizlik ve tüketici sağlığı sektörlerinden yenilikçi ürünler ödüle layık görüldü.  Bu programda tüketiciler; ürünleri albenisi, inovatif özelliği ve performansına göre değerlendirdi.

3 marka 2 ödül aldı

Yılın Seçilmiş Ürünü programı kapsamındaki Tüketici İnovasyon Ödülü 2022’de; Nestlé Türkiye ‘Nestlé Damak Baklava’ Tablet Çikolata, Ekaterra Türkiye ‘Lipton Vitaminli Çay’, Goodyear Türkiye ise ‘Goodyear Eagle Sport 4Seasons’ adlı ürünle ödül aldı. Tesan İletişim A.Ş. ‘TTEC Airbeat Lite 2’ kulaklık ve ‘TTEC Robi Promaster’ akıllı robot süpürge, Kimberly-Clark Türkiye ‘Kotex Gece Külodu’ ve ‘Kotex Natural’ ped ürünü, Sanofi Tüketici Sağlığı Türkiye ise ‘Bisolduo Öksürük Şurubu & Bisolduo Action Sprey’ ve ‘Enterogermina Probiyotik – 6 Milyar’ adlı ürünle Türk tüketicileri tarafından 2 ödüle layık görülen markalar oldu.

4.017 tüketici ile görüşüldü

Geride kalan 6 yıl içinde gıda, içecek, kişisel bakım, anne ve bebek, temizlik, sağlık ve sigorta kategorilerinde toplam 61 inovatif ürün ödüllendirildi. 2022 yılı kazananları ise araştırma şirketi Nielsen IQ’nun Türkiye’de 4.017 tüketici ile görüşerek yaptığı anketler sonucunda belirlendi.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir