ENGELLERİ AŞAN BULUŞ GÖNÜLLERİ FETHETTİ

Bedensel engelli kardeşinin egzersiz yapabilmesi için kolları sıvayan Gıyasettin Güneş, tüm engelli bireylerin faydalanabileceği bir buluşa imza attı.

Kars’ın Selim ilçesinde yaşayan Güneş’in kardeşi Kezban Güneş bedensel engelli olarak dünyaya geldi. Engeli sebebiyle yürüyemeyen ve gün geçtikçe kilo alan Kezban Güneş için abisi Gıyasettin Güneş bir egzersiz aleti tasarlamaya karar verdi.

Kafkas Üniversitesi Makine Meslek Yüksekokulu mezunu olan buluşçu, on beş gün boyunca sanayide aralıksız çalışarak kafasında tasarladığı egzersiz aletini hayata geçirmeyi başardı.

Grup Ofis Marka Patent aracılığıyla, ortaya çıkan buluşun patent başvurusunu yapan buluşçu, hem kardeşinin hem de diğer engelli bireylerin kullanabileceği bir projeyi hayata geçirdi.

Kardeşinden yola çıkarak engelli bireylerin hem sosyalleşip hem de egzersiz yapabileceği bir alan oluşturdu. Selim ilçesinde bulunan bir parka kurulan Güneş’in projesi için Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun ilçede bulunan üç parka daha egzersiz aletinin kurulacağını ifade etti.

Gıyasettin Güneş, buluşundan tüm engelli bireylerin faydalanabilmesi için destek beklediğini, her parkta bu egzersiz aletinin olmasını istediğini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir