GÖZ GÖZE

Türk Dil Kurumu gözlüğü şöyle tanımlamış; “Görme bozukluğu olan bir kimsenin gözlerinin daha iyi görmesine veya gözleri korumaya yarayan, bir çerçeveye yerleştirilmiş çift camdan oluşan araç.” 12. Yüzyıldan itibaren hayatımızda olan gözlükleri açıklamak için yeterli bir tanım ancak günümüzde bir “moda aksesuarı” olarak tabir etmek hiç de yanlış olmaz. 1950’li yıllarda güneş gözlüğü akımıyla iyiden iyiye ünlenen gözlükler günümüzde artık sıra dışı! 

goz-goze-1

HEY GİDİ NOEL BABA

Konsept gözlük deyince akla ilk gelen yeni yıl gözlükleri oluyor. Üzgünüz Noel Baba artık eski caziben kalmadı, senden çok var.

goz-goze-2

İKON İKON GEL BURNUMA KON!

Hazır böyle bir moda akımı varken ikoncanlar unutmamalı denmiş ve dünyaca ünlü markalar da bu işe bir el atmışlar.

goz-goze-3

YÜZYILIN TASARIMI

Cam içerisinde sıvı enjekte edilen ve yan tarafta bulunan mekanizması sayesinde yakınlık derece ayarı yapabilen bu gözlük, hem yakını hem de uzağı göremeyenler için hayatı kolaylaştıracak bir tasarım.

goz-goze-4

KÖREBE OYUNUNU ÖZLEYEN?

Partide tüm gözler üzerinizde olsun istiyorsanız bu gözlük tam da size göre.

goz-goze-5

SADECE BİZİM Mİ İHTİYACIMIZ VAR?

En az bizim kadar sevimli dostlarımızın da tarz yapmaya ihtiyacı var diye düşünmüş olmalılar. İtiraf edelim çok yakışmış.

goz-goze-6

LEGOLOVERS BURAYA!

Lego oynamayı sevmeyen yoktur herhalde, ama bazılarımızın daha çok sevdiği bir gerçek. Yaşam stilleri lego olanlara lego gözlük bizden olsun!

goz-goze-7

SEN AŞIKSIN ARKADAŞ!

Yaz aylarında gevşeyen gönül yaylarıyla birlikte siz de “etrafa sevgi dolu bakmak istiyorum” diyorsanız hiç durmayın gidip bu gözlüğü alın.

goz-goze-8

EL EMEĞİ GÖZ NURU

Mağazada gördüğü kazağı örenler vardır ya, işte onların “ben bu gözlüğü kesin örerim” diyecekleri bir tasarım. Kolay gelsin!

goz-goze-9

GÖZLÜKTE GELİNEN SON NOKTA

Bu gözlüğü kim neden takmak ister biz bilemedik ama daha ilginci de olamaz diye düşünüyoruz.

goz-goze-11

PARA PARA PARA

Bu gözlüğü Napolyon görse favorisi olurdu kesin. Siz de en az Napolyon kadar “para, para, para” diyorsanız bu gözlük sizin olmalı.

goz-goze-10

VE İDOL…

Gözlük deyip de John Lennon’dan bahsetmemek olur mu hiç? Bir klasik, bir idol, bir tarz. Ne olmuş yani bizim de Zerrin Özer’imiz var.

Share