DİJİTAL TASARIMCILARDAN YARATICI REKLAM KAMPANYALARI

Son dönemde marka ve popüler logoların yeniden yorumlandığı dijital tasarımlar revaçta. Birçok dijital tasarımcı hem yapay zekâ destekli çalışmalara hem de logo ve markaları yorumladığı özgün grafik tasarımlara imza atıyor. Son dönemde yayımlanan ve beğeni kazanan yaratıcı tasarımları sizin için derledik…

Everest’in Zirvesinde Nike Deneyimi

Bir marka ajansı olan DROP’un CEO’su Benjamin Benichou yakın zamanda Nike markası için bir dijital tasarıma imza attı. Tasarımcı 2023’ün ilk paylaşımını ‘’Everest Dağı’nın Zirvesinde Bir Nike Mağazası’’ ile yaptı. Benichou, bu tasarımı yaparken yapay zekâdan destek aldı. Benjamin Benizhou, bu tasarımı için ‘’Dünyanın en erişilmez bölgesine bir mağaza getirme fikri heyecan vericiydi ve ilk kez, bir mağazanın içini görselleştirmek için yapay zekâ kullandım!’’ yorumunu yaptı.

Günümüz Logolarına Özgün Dokunuşlar

Portekizli yazı sanatçısı ve tip tasarımcısı Rafael Serra, ünlü logolar üzerinde yaptığı ‘’yeniden yorumlamalar’’ klasik hallerine alıştığımız tasarımlara yepyeni bir bakış getiriyor. Tasarımcı bu üretimlerinde ‘’80’ler ruhundan’’ ilham alıyor ve günümüz markalarını geçmişle sentezliyor.

Kask ve Maskelerin Porselenle Yaratıcı Buluşması

Paul Parsons, kullandığı bir sistem ile porselenden farklı kask ve maske tasarımlarına imza attı. Bazen bir asker miğferini bazen de ikonik film karakterlerini hatırlatan tasarımların, porselen gibi bir ürünle yorumlanmış olması özgün bulundu ve beğeni topladı.

Bu Tasarımların ‘’Yeşil’’ Bir Mesajı Var

Tasarımcı Zed Anwar Greenpeace için ilgi çekici bir çalışmaya imza attı. Tasarımcı ünlü araba markalarının logolarında yer alan hayvan figürlerini bir iskelete dönüştürerek “Fosil yakıtlara bağımlılığımızı sona erdirmeliyiz” mesajı verdi.

Türk Tasarımcıdan Şef Tabağını Andıran Dokunuşlar

Listemizin belki de en güzel tasarımını sona sakladık. Türk bir tasarımcı olan Selim Ünlüsoy’un, yapay zekâ ile hazırladığı ‘’Virtual Pasta’’ isimli serisi adeta bir şef tabağını andırıyor. Tasarımcının marka ve sanatçı isimlerini kullanması ise çalışmaya ayrı bir boyut daha ekliyor. Bu dijital eserin yaratıcısı olan Ünlüsoy’un, ‘’prestijli sıralamalarda “Dünyanın En İyi Yaratıcı Ajansı” seçilen Publicis İtalya’nın Küresel Kreatif Direktörü’’ olduğunu da ekleyelim.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir