YENİ YIL RUHUNU YANSITAN YARATICI TASARIMLAR

Bir yılı daha geride bırakıp hayatımızda yeni bir sayfa açmaya hazırız. Yeni yıl denince akla gelen dekorasyon ürünlerinden “yılbaşı ağacı” da hemen hemen her alanda ışıkları ve süsleriyle yerini aldı. Bazı markalar ve dekorasyon meraklıları, yeni yıl ruhunu ‘’yılbaşı ağacı’’na gönderme yaptığı tasarımlarıyla yansıttı. Yeni yıl temalı yaratıcı tasarımları sizler için derledik…

Bu çamaşır yığını biriken kirlilerimiz değil, yeni yıl tebriği

Belki de bazılarımız bu çamaşır yığınını gördüğünde ‘’çok da alışılmış dışı bir görüntü olmadığını’’ düşünebilir. Üst üste eklenerek bir ağaç görünümü elde edilmiş olan bu çamaşırlar; Wojtek Dagiel, Ola Kosik, Kasia Wolska isimli tasarımcılar tarafından bir yeni yıl mesajı için hazırlanmış.

Otomobil Lastiğindeki Gizli Ağaç

Mercedes Benz, her sene yeni yıl ruhunu yansıtan reklam çalışmaları yayımlıyor. Marka daha önce bir Mercedes’in önünde bulunan logoya çam ağacını anımsatan bir tasarımla dikkat çekmiş ve büyük beğeni toplamıştı. Markayı şimdi de araç lastiğine odaklanan bir reklam tasarımıyla görüyoruz.

Mercedes geleneği bozmuyor

İşte geçtiğimiz yıllarda Mercedes’in yayımladığı o yaratıcı tasarım… Marka yine bir arabanın detayından çam ağacı oluşturuyor ve faaliyet alanıyla uyumlu ilginç bir tebrik mesajına imza atıyor.

Şantiye mi süslü bir yılbaşı ağacı mı?

Birleşik Krallık merkezli bir demiryolu altyapı şirketi olan Network Rail, bir şantiye alanını yaratıcı şekilde yorumlayarak yeni yılı kutluyor. Dikkatle incelendiğinde iş makinelerinin, binaların ve çeşitli araçların fark edildiği alan, minik bir ışıklandırma yapılan dijital tasarımla dikkat çekiyor.

Gerçek bir ağaca en yakın doku

Gürcistan’da faaliyet gösteren bir bira markası için Leavingstone isimli ajans tarafından hazırlanmış bu tasarım, detaylarıyla ve canlı renkleriyle ilgileri üzerine topluyor. Tasarımı oluşturan ana tema ise biranın ham maddelerinden biri olan şerbetçiotu olarak karşımıza çıkıyor.

Bağcıklarınızdaki yeni yıl ruhu

Bir ayakkabı markası, yeni yıl temasını ürettiği ayakkabıların bağcıklarında yakalamışa benziyor. Koyu yeşil rengiyle tam anlamıyla klasik bir yılbaşı ağacını anımsatan bu bağcıkları, minik süslemelerle hareketlendirmek sizce de ilginç olmaz mıydı?

Geri dönüşümün yeni yıl hali

Biraz da yeni yıl temalı yaratıcı işlere göz atalım. Şarap mantarlarından oluşturulmuş bu mini ağaç, ofiste ya da evde keyifli bir eşlikçi olabilir. Üstelik yapımı son derece basit ve herhangi bir süsleme olmasa bile şık görünüme sahip. Siz de geri dönüştürülebilecek bu tür malzemelerden yeni yıl süslemeleri elde edebilirsiniz.

Bir ayna ve biraz kitap yeterli

Bu yaratıcı dekorasyon fikri, evinde küçük alanı olanlar için ilgi çekici. Bir boy aynasının yansımasından yararlanabileceğiniz bu yılbaşı ağacını hazırlamak için farklı boyutlarda ve renklerde kitaplar ya da kutular kullanabilirsiniz. Ayrıca üzerine farklı objeler ekleyebilir ya da dekorunuzu ışıklandırabilirsiniz.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir