İYİ FİKİR – 43

1

18’lik ninja

Mektup açacağından cetvele, tornavidadan cep telefonu standına kadar tüm ihtiyaçlarınızı tek bir palette, üstelik cüzdanınızda taşımaya ne dersiniz? Ninja Wallet ile konservenizi ve şişenizi açabilir ya da gevşeyen vidanızı sıkabilirsiniz. 18 adet fonksiyonu olan bu tasarım, yalnızca bir kredi kartı büyüklüğünde. İsmini ise “Bir Ninja’nın her durumla başa çıkabileceği doğru bir silahı olmalıdır.” mottosundan almış.

Ebeveynler için eğlence

Kuşkusuz bugüne kadar üretilmiş en eğlenceli puset! Her ne kadar çocuk gelişimciler tarafından yürümeyi yeni öğrenen çocukların pusette gezdirilmemesi önerilse de, Quinny’nin ürettiği bu puset sayesinde kaykayı seven ebeveynler, çocukları pusete sığmayana dek bu pusetle gezmek isteyecekler.

3
5

Kahveler Eyfel’den

Hemen her sayımızda kahveyle ilgili bir şeyler paylaşmamız kahvesever bir ekip olmamızdan olsa gerek. Ancak tüm paylaşımlarımız bir yana, Eyfel Kulesi mimarisinden esinlenerek tasarlanan bu şahane kahve makinesi bir yana! Yapılışı biraz uzun sürse de lezzetinin buna değeceği kanaatindeyiz.

Hidroponik dikey bahçeler

Şehirlerde yaşamanın en büyük dezavantajı hiç kuşkusuz taze ve organik sebze-meyveye ulaşamamak. NutriTower tarafından tasarlanan dikey bahçeler, toprak kullanmadan su içinde mineral besin çözümleriyle bitki yetiştirmenin en şık hali. Mutfakta aromatik otlar yetiştirerek lezzetli yemekler hazırlamanın vaktidir!

2
4

“Nerede bu kumanda?”

Evde hepimiz mutlaka kumandayı bir kez kaybetmişizdir. Kah koltuk arasından kah yan odadan çıkan kumandayı ararız da ararız. Ancak kırlent boyutlarındaki bu kumandanın kaybı sanıyoruz ki mümkün olmayacak. Kumanda kırlentler hem çok kullanışlı hem de çok ilgi çekici. Tabii yaslanmadan önce hangi kırlente yaslandığınıza dikkat etmeniz gerektiği de bir gerçek.

İtalyan dokunuşu

Ping pong’un bilinen en eski şekli 1880’li yıllarda Hindistan ve Güney Afrika’daki İngiliz ordusu tarafından puro kutularının kapaklarının raket, yuvarlatılmış şarap şişesi mantarlarının top ve kitapların da file olarak kullanıldığı halidir. Zamanla minik bir top, iki küçük raket ve fileli masa ile oynanmaya başlanan ping pong, İtalyan tasarımcı tarafından son derece şık ve zarif halini almıştır.

7
6

Taşmasın diye

Taşmaması için bir çorbanın, sütün, makarnanın başında beklemek nedir, ne uzun bir çiledir çeken bilir. Hele taşmasın diye o tencereyi yarı açık bırakıp bir yere gittiğinizde kapağın kapanması, sonrasında o yemeğin taşması çok daha büyük bir çiledir. Bu minik silikon adamlar tencerenize sarkarak yemeğinize göz kulak oluyor ve kapağın kapanmasını engelliyor. Belirtmeden geçmeyelim, sağlıklı silikon kullanılarak üretiliyor.

Bazıları vıntage sever

Son yıllarda giyimden ev eşyasına pek çok alanda trend parçalar haline gelen vintage ürünler, tasarımcıların ellerine geçtiğinde daha bir havalı oluyorlar doğrusu. Ahşap oymacılığı ustası olan Amerikalı bir sanatçının eski bir valizden yarattığı son derece orijinal bir duvar aksesuarı yer almaktadır.

10
8

Sıra dışı yer minderleri

Knot Studio tarafından tasarlanan yer minderlerini benzersiz kılan, ürünlerdeki alışılmamışlık. Metropol yaşamının ihtiyaçları göz önünde bulundurulurken, deniz yaşamından esinlenerek işlevsel olduğu kadar estetik bir ev objesi elde edilmiştir.

Kazı kazan, gez kazı

Bol seyahat eden, gezmeyi seven biri için yapılmış en eğlenceli harita. Bildiğimiz dünya haritası kazı kazan mantığıyla tasarlanmış. Bu güzel tasarım ile ziyaret ettiğiniz yerleri kazıyarak renklendirecek, keşfedilecek yerlerin nereler olduğunu renklenmeyen alanlardan kolayca anlayacaksınız.

9