ŞEHRİ RESTORANA DÖNÜŞTÜREN TASARIM

McDonald’s İtalya, Milano Tasarım Haftası’na özel olarak geliştirdiği pratik yöntemle müşterilerine keyifli bir yemek deneyimi sundu. Milano Tasarım Haftası dolayısıyla yaşanan yoğunluk, uzun restoran kuyruklarını da beraberinde getirdi ve ünlü zincir McDonald’s müşterilere pratik bir seçenek sunmak için masaya dönüşebilen paketler çıkardı; bu paketleri kullanabilmek için de şehrin çeşitli noktalarına masa ayağı işlevi gören direkler yerleştirdi.

TableBag adlı ‘’paket masa’’yı kullanmak isteyen müşteriler, önce mobil uygulama üzerinden sipariş oluşturdu. Siparişi henüz kendisi gelmeden hazırlanmış olan müşteriler, yemeğini paket olarak aldı ve şehrin açık hava alanlarına serpiştirilen McDonald’s direkleri ile bu paketleri birleştirdi. Masa olmayan birçok alan, hızlıca McDonald’s şubesine dönüştü. Marka, yaratıcı ve pratik paket tasarımı sayesinde müşterilerine yoğun kalabalıktan ve sıra beklemekten kurtulma fırsatı sundu.

Görünüm olarak bildiğimiz karton pakete benzeyen bu tasarım, markanın şehrin farklı noktalarına yerleştirdiği ve üzerinde ‘’let me be your table’’ yazan direkler ile birleşebiliyor. Paketler açıldığında ise içinde bardak tutucu bölmelerin de yer aldığı bir masa ortaya çıkıyor. ‘’Tasarım Haftası için yapılan bu paketler, tüketimi artırıp daha fazla atık çıkarmamıza neden olmayacak mı?’’ diyenleri duyar gibiyiz. Marka, bu durum için de bir önlem almış elbette. TableBag adlı paket-masalar, yüzde 100 geri dönüştürülebilir.

Milano Tasarım Haftası’na özel olarak sınırlı sayıda üretilen TableBag fikrini biz çok sevdik. Bakalım ünlü fast-food zinciri, ilerleyen dönemlerde bu tasarımını farklı etkinlikler için de kullanacak mı?

 

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir