TÜRKİYE’NİN YENİ DÜRÜMÜ BAŞARISIYLA GÜNDEMDE: DÜRÜMLE

Dürümle dinamik ve enerjik reklamları, yeni dürümü, çıtır patatesi ve farklı birçok lezzetleriyle son dönemin gündemde yer alan markalarından biri. Yakaladığı ivme kadar herkesin diline pelesenk olan jeneriğiyle dikkat çeken Dürümle, çok sayıda marka tesciliyle de dikkat çekiyor. Gelin Dürümle’yi markanın CEO’su Fatih Özçanak ile yaptığımız sohbetle yakından tanıyalım.

Dürümle’yi ‘’Türkiye’nin yeni dürümü’’ olarak tanıyoruz. Geleneksel ürünlerimiz arasında kabul edilebilecek ve Türk gastronomisinde yeri özel olan dürümü, nasıl yeni hale getirdiniz?

Dürümle olarak tamamen yenilikçi bir fast food markasıyız. Yenilikçi vizyonumuz, ürün yelpazemiz ve konseptimizle sektörde farklılaşıyor ve aldığımız yüksek beğeni ile de hızla büyüyoruz. Türk toplumunun tüketim eğilimleri bakımından yeniliğe ve denemeye çok açık olduğunu biliyoruz. Buradan yola çıkarak Türk mutfağının geleneksel lezzetlerini yeniden yorumlayarak Dürümle serüvenine başladık. Türkiye’de çok sevilen lezzetler arasında yer alan; Adana, Urfa ve Tavuk sis gibi kebapları ateş ızgarasında pişirerek, kibrit patates ve özel soslar eşliğinde çok özel lavaşımızla sararak tüketicilerimizin beğenisine sunduk. Dileyen müşterilerimizin dürümlerine özel soslar, cheddar veya mozerella ekleyerek bu özel lezzetleri daha da essiz hale getirdik. Bu yenilikçi lezzetlerimiz kısa sürede milyonlarca müşteri tarafından tercih edildi ve çok sevildi. Hatta menümüzdeki bazı ürünlerin müşterilerimizce sıklıkla yurt dışına veya şubelerimizin olmadığı şehirlere götürüldüğünü görüyoruz. Tavsiye ile restoranlarımıza uğrayan ve ürünlerimizi deneyimleyip haftada en az 2-3 kez gelen çok sayıda müşterimiz var. Gençler ve çocuklar, çalışanlar, aileler ve lezzette deneyime açık olan farklı müşteri kitlelerinin övgü ve beğenisini kazanmanın bizim için çok anlamlı ve gurur verici bir başarı olduğunu söyleyebilirim.

Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılmış 20’ye yakın marka tescil başvurunuz var. Bu sayı her geçen gün daha da artıyor. Bir markaya ait unsurların tescil edilmesi sizce neden önemli?

Marka tescili, bir markaya ait unsurların yasal olarak korunmasını sağlayan en önemli konu. Eğer marka tescilini almazsanız, başkaları marka adınızı, logonuzu veya benzer çalışmalarınızı alabilir. Ancak ve ancak tescil alarak markanız üzerindeki tüm haklara sahip olma hakkını ve herhangi bir sorunla karşılaştığınızda yasal
yollara başvurma imkanını elde edersiniz. Ayrıca güvenilirlik ve kalite bakımından da tescil almanın çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle ilgili çok titiz ve hassas davranıyoruz. Konseptimizin hem Türkiye hem de global pazarlarda başarıyla büyüyeceğini bilerek bu konuya gereken ehemmiyeti vermekteyiz. Kısa sürede marka tescillerimize kavuşmayı umut ediyorum.

Önümüzdeki süreçte Dürümle markası için farklı hedefleriniz var mı? Ürün çesitliliğinizin ya da restoran sayınızın artması, uluslararası alanda faaliyet göstermeniz gibi durumlar söz konusu mu?

Dürümle olarak su anda 23 ilde 107 restoran ile faaliyet gösteriyoruz. Temmuz ayında 100. restoranımızı açtık ve büyüme yolculuğumuza devam ediyoruz. Restoranlarımızı her ay 1,5 milyon kişi ziyaret ediyor. Pazardan aldığımız yüksek beğeni ve talep ile yıl sonu için 105 restorana ulaşma hedefimizi 120 olarak güncelledik. Ayrıca mevcut lezzetlerimizin yanı sıra üzerinde çalıştığımız yeni lezzetler bulunuyor. Bunları sürekli menümüze ekleyemeye devam ederek tüketicilerimize farklı lezzetler de sunmayı hedefliyoruz. Öte yandan yurt dışında da büyüme hedeflerimiz bulunuyor. Çünkü lezzetlerimizin yurt dışındaki neredeyse tüm coğrafyalardaki tüketicilerin tercihlerine ve zevklerine hitap ettiğini biliyoruz. Türkiye’deki ölçeğimiz belli bir seviyeye ulaştığında markamızı yurt dışında büyütmeye başlayacağız.

Sizce geleneksel ürünlerin farklı dokunuşlarla çeşitlendirilmesi, Türk mutfağının uluslararası alanda tanıtılmasına da etki ediyor mu?

Dünyada Türk mutfağının çok özel bir yeri var. Bizim yenilikçi lezzetlerimiz bu sebeple yurt dışından gelen yabancı misafirler tarafından yüksek ilgi görerek deneyimlendiğinde de beğeni almaktadır. Onlarca ülkeden yoğun franchising talepleri almaktayız. Dürümle olarak birçok farklı bölge ve ülkede ne zaman şube açacağımızı soran on binlerce Türk ve yabancı müşterilerimiz bulunmakta, bu sebeple çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Markamızın yurt dışı açılımını başlattığımızda, ülkemizin ve Türk mutfağının tanıtımına biz de katkıda bulunuyor olmaktan büyük gurur duyacağız.

 

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir