SEKTÖRÜN İLGİ ÇEKEN İTİRAZLARI BU KATEGORİDE: İTİRAZIM VAR

 

Türkiye’nin ilk marka, patent ve tasarım dergisi GOssIP , sektöre dair özel içerikler üretiyor. GOssIP’te alanında uzman konuklar ve gündem haberlerine ek olarak sınai mülkiyete özel kategoriler de bulunuyor. Bunlardan biri; ‘’İtirazım Var’’ kategorisi.  

Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan marka tescil başvuruları, ilk incelemenin ardından yayına çıkarılıyor. Yapılan marka tescil başvurusuna itirazı olanlar, kendi markasıyla benzerlik tespit edenler bu başvurulara itiraz edebiliyor. İki benzer marka arasında bir itirazla başlayan bu hak savaşları son derece ilgi çekici oluyor. GOssIP, ilginç itirazlara odaklandığı İtirazım Var kategorisinde benzer markalar arasındaki mücadelelere yer veriyor.

Daha önce bu kategoride yer verdiğimiz bazı haberler:

Facebook, Türkiye’de Türk Patent ve Marka Kurumuna “FB” ismi için marka başvurusu yaptı. Fakat “FB” kısaltması, Türkiye’de akıllara ilk olarak FENERBAHÇE’yi getirdiği için Fenerbahçe Spor Kulübü, başvuruya itiraz etti. Devamı için tıklayınız.

Türk Patent ve Marka Kurumuna “posthane” kelimesini içeren bir marka başvurusu geldi. PTT Türkiye’de posta dağıtım hizmetleriyle ve “postane” kelimesiyle akıllara kazınan köklü bir kurum. Bu nedenle kelimenin üçüncü kişiler tarafından marka başvuruna konu edilmesine itiraz etti. Devamı için tıklayınız.

Volkswagen’in ünlü minibüs tasarımı, bir tost markasının logosunda yer aldı ve bu logoyla TÜRKPATENT’e marka başvurusu geldi. Dünyaca ünlü otomobil markası Volkswagen, marka ve tasarım haklarını korumak konusundaki hassas tavrını bu markaya yaptığı itirazla bir kez daha kanıtladı. Devamı için tıklayınız.

Siz de GOssIP’te uzman konuk olarak yer alabilir, okurlarımıza anlatmak istediğiniz ilginç sınai mülkiyet haberleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

info@gossipdergi.com

 

Share