50 – BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

49 – BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

48 – BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

47 – BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

46- BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

45 – BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

44 – BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

43 – BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

42-BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

41-BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

40-BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

39-BİLİYOR MUYDUNUZ?

Dünyada en çok giyilen giysi olan kot pantolon, aslında altın madencilerinin yıpranan pantolonlarına çözüm bulmak için üretilmiştir. İlk kot pantolonlar kahverengi olup koyu mavi renge sonradan çevrilmiştir.
_______________________________________

Sigara, ilk kez Paris’te düzenlenen bir kermeste Kraliçe Marie- Amelie tarafından satılmıştır. Kraliçe’nin bu davranışından hareketle ilk sigara fabrikası 1853 yılında Küba’da sigara üretimine başlamıştır.

İlk sıcak hava balonunun yolcuları bir kuzu, bir ördek ve bir horozdu! Montgolfier kardeşlerin amacı icat ettikleri bu balonun canlı varlıkları taşıyabileceğini ispatlamaktı. Öyle de oldu.
_______________________________________

Robot süpürgelerin üretiminde mayın tarama algoritmaları kullanıldığını biliyor muydunuz? Bu şekilde arazide mayın tarar gibi evinizdeki tozları tarayıp temizliyor.

Havada 5 yıl boyunca kalabilen uçak üretildiğini biliyor muydunuz? Güneş enerjisini elektriğe dönüştürebilen, iletişim ağını kendi kendine tamir edebilen bu uçağın ismi “vulture” yani “akbaba” idi.
_______________________________________

Cebindeki çikolatanın ısıdan eridiğini gören Percy Spencer, bu deneyimini mikrodalga fırına çevirdi. İlk mikrodalga fırını 1.8 m uzunluğunda, 340 kg ağırlığındaydı.