48 – BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

1946’da ABD, Bikini Adaları’nda atom bombasını denemiştir. Aynı yıl Louis Reard iki parçadan oluşan mayoyu piyasaya sürerek “bikini, ilk atom bombası” sloganını kullanmıştır. Böylece “bikini” kavramı ortaya çıkmıştır.
-----------------------------------------------------

Günümüzde, Güney Kore gayri safi milli hasılasının %17’sini oluşturan Samsung şirketi, ilk kurulduğunda noodle ve şeker üretip satan bir firmaydı.

Nazi Almanyası’nda SS subaylarının şık üniformalarını hepimiz biliriz. Bu formaların tasarımı, 1924’te Alman Hugo Boss tarafından kurulan HUGO BOSS firmasına aittir.
-----------------------------------------------------

Netflix, 1997’de DVD kiralama şirketi olarak kurulmuştur. Netflix’in o dönem popüler olmasının sebebi kiralanan DVD’nin gün sınırı olmadan kullanıcıda kalabilmesiydi.

Ünlü otomobil Lamborghini’nin marka tasarımcısı boğa burcudur ve boğa güreşi hayranıdır. Bu nedenle yarattığı markada logo olarak boğa figürünü seçmiştir.
-----------------------------------------------------

Rusya’da terzilik yapan ve aynı zamanda peruk üreten bir berber dükkanı sahibi olan Polonyalı Maksymilian Faktorowicz anti yahudi eylemler sebebiyle ABD’ye taşınır. Daha sonra ise günümüzde “Max Factor” olarak bilinen markayı yaratmıştır.