BURASI SPORTS DÖRT ŞEHİRDE YİRMİ İKİ YILDIR SİZİNLE

1994 yılından bugüne spor ve sağlıklı yaşam konularında teknolojinin gerektirdiği alt yapısı, kaliteli, güler yüzlü ve konusunda uzman kadrosu eşliğinde kendini diğer spor salonlarından farklı kılmayı başaran Sports International, sıradan spor salonlarının ötesine geçmiş, kendini “sağlıklı yaşam merkezi” olarak konumlandırmıştır.

Türkiye’de İstanbul (Ataköy, Şişli, Kadıköy), Ankara (Bilkent, Oran), İzmir ve Mersin’de yer alan 7 tesisi ile 55.000’i aşkın üyeye hizmet veren Sports International, geçen sene Diversey Consulting tarafından hayata geçirilen The Hygienic Gym Programını başarıyla tamamlamış olup hijyen standartları konusunda akıllardaki tüm soruları ortadan kaldıran The Hygienic Gym sertifikasını almaya hak kazanmıştır ve üyelerine verdiği değeri pekiştirmiştir.

Bilkent Holding şirketlerinden biri olan Sports, kurumsal olarak fitness ve spor merkezleri işletmeciliğini Türkiye’ye getiren ilk kuruluştur.

“Sağlıklı yaşam merkezi” imajını 1994 bugüne dek sürdüren Sports; 9 adet kapalı 26 adet açık olmak üzere toplam 35 adet tenis, 8 adet squash kortu, 18 yüzme havuzu ve çocuk havuzu ile toplamda 193.667 m2’lik bir alanda herkesin hayatını sporla buluşturmak için 7’den 70’e hizmet vermektedir. Yatırımlarını yalnızca fiziksel mekanlara yönelik değil, insana yatırımın öneminin bilinciyle, sağlıklı yaşam için yapmaktadır. Hayal edilen her türlü aktiviteyi modern, en iyi altyapı ve güler yüzlü profesyonel kadro ile uygulamaktadır.

Büyüme hedefi içinde olan Sports International, sektörüne lider olmanın önemli kriterlerinden birini; iyi eğitilmiş, aidiyet duygusu yüksek, nitelikli işgücünün eğitimi ve gelişimi olduğuna inanıyor. Spor ve fitness sektörüne geleceğin “fitness profesyonelleri” ve “lider satış ekipleri”ni yetiştirmeyi hedefleyen tüm eğitim ve gelişim faaliyetlerini “Sports International Akademi” çatısı altında topluyor.

Satış Akademisi
Sektörünün öncüsü ve lideri Sports International satış organizasyonunun mesleki ve kişisel yetkinliklerini geliştirmek, satış sektörüne işe alımdan “satış liderliğine” doğru uzanan bir eğitim ve gelişim süreci oluşturmak amacıyla “Sports International Satış Akademisi” ni kurdu.

Satış Akademisi eğitim sürecinde; akademide eğitim alma fırsatını yakalayan adaylara eğitimleri; hem şirket stratejilerimize hem de ihtiyaçlarına en uygun eğitim programları ile, Sports International kültürünü benimsemiş, satış yönetimine hakim, tam zamanlı “iç eğitimciler” ve “profesyonel eğitimciler” iş birliğiyle verilmektedir. Bu programlara paralel olarak, akademi adayları için kişisel gelişim ve motivasyon amaçlı, kişiye özel fitness egzersiz programları, pilates, step aerobik, zumba ve spining, diyetisyen hizmetleri gibi tesis ürün ve hizmetlerini tanıtan aktiviteler de düzenlenmektedir.

Fitness Akademisi
Sports International, kendi kültürüne ve standartlarına ugun çalışma arkadaşları yetiştirmek, üyelerine daha iyi hizmet vermek ve fitness sektörüne geleceğin ” fitness profesyonelleri”ni kazandırmak amacıyla “Sports International Fitness Akademisi”ni kurdu.

Fitness Akademi çatısı altında; uzun soluklu eğitim ve gelişim programlarıyla, sürekli gelişen içeriği, teorik ve vaka çalışmaları ile zenginleştirilmiş uygulamalı faaliyetleri, kurum içi eğitimciler ve Ankara Üniversitesi iş birliği ile yürütülmektedir.

Sertifikasyon programlarının ilki, Türkiye’de ilk defa bir üniversite ve spor kulübü iş birliğiyle “Personal Trainer Sertifika Eğitim Programı” olarak gerçekleşmiştir. Bu programda, spor ve fitness sektöründe çalışan veya meslek edinmek isteyen katılımcılara mesleki ve bireysel yeterlilik eğitimleri sunularak, başarılı olan kursiyerlere sertifika ve Sports International tesislerinde kariyer yapma fırsatı verilmiştir.

BİR KAT RUHA BİR KAT BEENE VE ZİHNE
Kişiye özel spa ile pilates-personal training hizmetini bir arada sunan Rhythm By Sports International iki katlı komplesinin bir katında profesyonel antrenörler eşliğinde bedeninizi ve zihninizi çalıştırırken, diğer katta spa ve sağlık kulübünün uzman terapistleriyle birlikte ruhunuzu tazeliyor. Masözleri Bali’den gelen bu özel merkezin spor antrenörleri ise üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olup kariyer yapmış eğitmenler. Sports International’ın “kişiye özel” konsepti ile tasarladığı yeni markası hythm şimdilik sadece Ankara’da hizmet veriyor.

 

Share