İYİ FİKİR – 41

41-IF-1

HATIRLATICI YÜZÜKLER

Bir şeyi unutmamak için parmağımıza ip bağlamak eski geleneklerimizdendir. Yaratıcı bir arkadaşımız da geleneğimizi post modern bir hale getirmiş. Bu yüzükler, günlük telaşelerimizin arasında annemizi aramayı veya ilaçlarımızı almayı unutmayalım diye düşünülmüş.

BİRAZ RENK, BİRAZ DEĞİŞİKLİK, BİRAZ DÜZEN

Sıradan kalemliklerden ve masaüstü kartvizitliklerinden sıkılanlar için harika bir tasarım. Masalara hayali çim ekilmesi düşünülerek tasarlanan kalemlik aynı zamanda fotoğraflar için farklı bir çerçeve olarak da kullanılabilir.

41-IF-2
41-IF-3

ALIŞILMIŞIN DIŞINDA

Akçaağaç kullanılarak tasarlanan klavye iki ayrı bloktan oluşmaktadır. Kullandığımız klavyelerden hayli farklı olan tasarımın özelliği ellerin dinlenmesini sağlamak. Üstelik daha kullanışlı olduğu iddia ediliyor.

SOSYAL MEDYA DÜŞMANI MOUSE

SAENT isimli bu mouse dikkatinizin dağılmaması için tasarlanmış. Üzerindeki tuşa basıldığında sosyal medya, mail gibi çeşitli bildirimleri bloke ediyor ve çalışırken konsantrasyonunuzun bozulmamasını sağlıyor. Bloke için 30, 50 ve 90 dakikalık seçenekleri mevcut.

41-IF-4
41-IF-5

MESAJ İÇERİKLİ YARATICI RAPTİYELER

“Uçup gidesim var buralardan” dedirten cinsten raptiyeler hem çok yaratıcı hem de çok şık. Mantar panolarda yıllardır görmeye alışık olduğumuz raptiyelerden çok farklı olan bu uçak formlu raptiyeleri, iş yerinizdeki mantar panoda uçak biletinizi tutarken hayal edin…

SON MODA KAŞELER

Facebook, Instagram, Twitter derken hayatımızın ortasına yerleşen sosyal medya, biraz da evraklarımıza yerleşse ne olur? Sıradan tarih kaşesi, aslı gibidir kaşesinin yerini almaz ama “LIKE”, “DISLIKE” kaşeleri de iş hayatını eğlenceli hale getirmek için zevkli seçimler olabilirler.

41-IF-6
41-IF-7

NOSTALJİK BLOKNOT

Eskiyi sevenler, nostalji kokan ürünlerden hoşlananlar, çalışanlar için her sayfasında ayrı zevk alacakları not kağıtları hem eski bilgisayarlarda kullanılan disket formunda tasarlanmış hem de renklendirilmiş. Üstelik arka yüzü yapışkanlı.

NUMARALI ATAŞLAR

Belgelerini sıralamakta güçlük çekenler için harika bir tasarım. 0’dan 9’a kadar tüm rakamların bulunduğu ataşlar belgelerinizi sıralarken aynı zamanda renklendirecek de.

41-IF-8
41-IF-9

HEM KALEM HEM ÖLÇEK

Özellikle mimarlar için tasarlanan kalemin üçgen formu sayesinde tutuşu oldukça rahat. Alüminyum olarak çalışılan kalem, sahip olduğu büküm mekanizması sayesinde mimarlara “genişletilebilen” bir ölçek sunuyor.