TÜRKİYE’DEN DÜNYAYA UZANAN BİR BAŞARI HİKAYESİ: BAYDÖNER

Baydöner’in hikayesi, Türkiye’de olduğu gibi yurt dışında da “dönerin markası” olma hayaliyle 2006 yılında başlamıştır. Nesilden nesle aktarılan bu lezzete hak ettiği değeri vermek amacıyla yola çıkan Baydöner, geçen 12 yılda misafirlerinin geleneksel Türk lezzeti dönere standart kalite ve uygun fiyat ile şık restoranlarda kolayca ulaşmaları için çalışmaya ara vermeden devam etmiştir. Bugün 130’un üzerinde restoranıyla Baydöner, Türkiye’nin en yaygın döner restoran zinciri konumunda yer almakta ve bu başarısından ötürü gurur duymaktadır. 


Baydöner, yalnızca ülkede pazar lideri olma hedefiyle değil, dünyaya bu markayı taşıma vizyonu ile hareket etmekte, hedeflediği yarın için planlarını bugünden yapmaktadır. Baydöner, Türk mutfağının vazgeçilmezi iskenderin lezzetini tüm restoranlarında daim kılarken, deneyimli ustaları tarafından hazırlanan lezzetli seçeneklerini yeni menülerle her geçen gün zenginleştirmektedir. Geleneksel lezzette üretilen döneri ve hızlı servisiyle tüm şubelerinde aynı standartta hizmet veren Baydöner, her zaman en lezzetli ürünleri ve kaliteli hizmeti sunmayı ilke edinmiştir. Yüksek standartlardaki hizmeti ve konuksever personeli ile misafirlerini karşılayan marka, lezzetli menüsünün yanı sıra konforlu ortamıyla da farkını ortaya koymaktadır.

Baydöner, Türk mutfağının vazgeçilmez lezzeti iskenderi kalite, yönetim ve hijyen sistemlerine uygun şekilde, keyifli mekanlarda ve uygun fiyat politikasıyla tüketicileri ile buluşturmaktadır. Baydöner’in kaliteli ham madde ve ürünleri kullanarak ürettiği iskenderi, deneyimli ustalar tarafından restoranda özenle kesilerek hazırlanmaktadır.

Standart hizmet kalitesi, uygun fiyat ve şık restoran deneyimi Baydöner’i öne çıkaran özellikler arasında yer almaktadır. Baydöner; Acılı Atom, Çökertme Döner ve Beyti Döner gibi imza niteliğindeki yeni ürünleri ile Türk dönerine değer katmayı sürdürmektedir.

Misafirlerine dengeli beslenme, güvenli ve temiz gıda tüketimi ve temiz ortam şartlarını sağlayan Baydöner, misafirlerine sunduğu tüm ürünleri yasaların belirttiği hijyen kurallarına uygun üretim yapan tedarikçilerden temin etmektedir. Tedarikçiler belirli dönemlerde uzman denetçiler tarafından “İyi Üretim Uygulamaları” kapsamında denetlenmektedir. Baydöner, %100 hijyeni sağlamak için ürünün ilk kaynağından misafirine ulaşıncaya kadarki tüm aşamaları kontrol etmekte, gereken önlemleri almakta ve denetlemeleri yapmaktadır.

Baydöner’in bugüne kadar elde ettiği pek çok ödül bulunmaktadır. 2018 yılında A.L.F.A. Awards’da müşterilerine yarattığı deneyim ile Restoran Sektörü kategorisinde birincilik ödülünün sahibi olmuştur.

Herkesin çok sevdiği döneri tereddüt etmeden yiyebileceği restoran zinciri Baydöner; KKTC, Erbil ve Azerbaycan’dan sonra Avrupa ve Amerika’yı da hedeflemektedir. Yaptığı işi iyi bilen, yaptığı işi seven ve yaptığı işe inanan Baydöner’in Türkiye’de olduğu gibi yurt dışında da “dönerin markası” olma hayaliyle başlayan başarı hikayesi, bugün yurt içinde ve yurt dışında 130’un üzerinde restoranıyla devam etmektedir.