“YAPABİLİYORUZ” DEMEK GÜZEL!

İsa TECİM – Volkan İtfaiye Kurucusu

“Bizim mesleğimiz, insanların canını ve malını korumak ve kurtarmak amacıyla kendi canını ortaya koyduğun, kutsal bir meslektir.”

1974 yılında İtfaiye aracı üretmek amacıyla İsa Tecim tarafından kurulan Volkan İtfaiye, İzmir’in Gaziemir ilçesinde 50 m²’lik bir alanda 8 kişi ile üretime başlamıştır.

Volkan İtfaiyenin “Tehlike anındaki hislerinizi biliyoruz” mottosuyla hareket eden serüveni, maddi kaygılardan uzak hayat kurtarabilme çabası hep daha iyisini yapmayı gerektirmektedir ve bunu yapmaktadır.

1978’de kendi yangın pompasını üretmeye başlamıştır.

Türkiye’deki ilk 18 metre hidrolik merdivenli aracı üretmiş ve hala kullanılmakta olan araçla ilklerin öncüsü olmaya devam edeceğinin sinyalini vermiştir. Daha sonra Türkiye’de ilk uçak söndürme aracı ve 1992 yılında üretilen ilk modüler itfaiye aracını üretmiştir.

2000 yılında dünyanın en büyük itfaiyecilik ve yangın güvenliği fuarı olan Interschutz’a katılan Volkan İtfaiye ilk siparişini alarak pazardaki gücünü ve kalitesini göstermiştir.

Yangın pompaları ve itfaiye araçları konusunda gerek yurt içinde gerekse yurt dışında sektörde güvenilir ve öncü bir üretici olarak bilinen Volkan, kaliteden ödün vermeyen, daima bir adım ilerisini hedefleyen yenilikçi üretim sistemi, son teknolojilerin üretime adaptasyonunu sağlayan teknikleri ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesini benimseyen anlayışı ile 1974 yılından beri akılcı çözümler sunmaktadır. Volkan Grup, tasarımdan satış sonrası servise kadar her aşamada titizlik, yaratıcılık ve yeniliği ilke edinmekte, çevreye duyarlı bir çalışma ortamı sağlamakta, yeni mezun olmuş iş görenler çalıştırmaya ve sektöründe lider tedarikçilerle çalışmaya özen göstermektedir.

CAD-CAM destekli üretim teknikleri, model ve kalıphanesi, son teknoloji ile çalışan alüminyum ve bronz dökümhaneleri, modern sert eloksal ünitesi, komple bilgisayar sistemli EN1028-2 normlarına uygun pompa test ünitesi, komplike karkas kurulum ve kaynak aparatları ve her şeyden önemlisi ileri derecede sanayileşmiş bir bölgenin kalbinde olmanın getirdiği avantajlar üretim için gerekli gücü sağlamaktadır.

Volkan İtfaiye, kısa süre içerisinde kendi sektöründe merakla beklenen bir dergi haline gelen Vol Dergisi’ni yayımlamaktadır.

Bugün ise; Volkan Grup taşındığı Torbalı Yazıbaşı’nda üretim teknolojisinin tüm imkanlarından faydalanarak 25.000 m²’si kapalı olmak üzere 135.000 m² alana sahip fabrikada 300’ü aşkın çalışanı ile üretim yapmaktadır.

Yaşam hakkını korumak ve sağlıklı çözümler üretebilmek için Volkan Grubu olarak dünya üzerindeki tüm itfaiyecilere en güvenilir tekniklerle ve deneyimli bir ekiple gerekli yangınla mücadele donanımı sunuyoruz.

Sizleri yangınla mücadele teknolojilerine fark getiren yangınla mücadele endüstrisinin dünyada parlayan yıldızı ile birlikte olmaya davet ediyoruz.