ADIM ADIM TASARIM

Ayakkabı denince şüphesiz aynı şeyi anlamıyoruz. Kimileri için tutku diye tabir edebileceğimiz ayakkabı, artık ihtiyaç olmaktan çıkmış durumda. Hangi yılda nasıl icat edildiği bilinmese de ilk çağlarda sandalet olarak hayatımıza girdi. Zamanla farklılaşan, sağ ve sol çifti ayrı olarak üretilen, şimdilerde ise topuklusu, organiği, derisi, postmoderni derken olabildiğine farklı tasarımlardaki ayakkabıları sizin için derledik. Keyifli okumalar.

YEŞİLLENDİREN TERLİK

Atası sandalet olan ayakkabıdan bahsedip terlikten bahsetmemek olmaz. Yaz aylarının vazgeçilmez terlikleri artık resmen organik.

PATİLENMEK İSTEYENLERE

Kedi zarafetinden esinlenerek tasarlanmış bu ayakkabı tabii ki suni deriden yapılmış, fiyatı yaklaşık 2100 dolar. Meraklısına…

AĞIR AĞIR ÇIKALIM BU MERDİVENLERİ

Ayakkabı tasarımı denince akla Kobi Levi geliyor. Tamamıyla el yapımı olan bu tasarım diğerleri gibi eşsiz bir dizayna sahip

SPİRAL AYAKKABI

2012 yılında ayakkabı ve aksesuar ödülü alan bu tasarım spiral formu ile bir hayli farklı. Tasarımın farklı renkleri de mevcut.

BİR GARİP AYAKKABI

Tasarımın adı “garip ayakkabı”; adının ötesine geçip daha fazla yorum yapmak istemiyoruz, tasarım ortada.

HOKUS POKUS!

İtalyan tasarımcı, şekil ve boyut algısını yansıtıcı dış yüzey ile sağlamış. 3D baskı teknolojisini kullanarak görünmez ayakkabının temelleri atılmış.

AMAN KABUĞA DİKKAT

Meyvesiz duramam, ıssız adaya düşsem tek dileğim adada bol bol meyve olması diyorsanız eğer, adaya giderken bu ayakkabıları yanınıza almayı unutmayın.

KEMANIMIN TELİ

Ben sanatçıyım, kemanı bırakın elle çalmayı topuklu ayakkabımla bile çalarım diyorsanız buyurun sizi bu tarafa alalım.

KOŞ! DURMAK YOK

Bu ayakkabı kazanmak için tasarlanmış. Atletlerin koşu sırasında performanslarını %3,5 oranında artırdığı iddia ediliyor ve bu iddia ile oldukça ses getirecek bir tasarım.

FÜTÜRİSTİK

Lady Gaga tarzı olarak ünlenen bu ayakkabılar aslında ayakkabıların yüzeydeki yansımalarından esinlenilerek tasarlanmıştır. Lady Gaga’nın tanıtıma katkısını atlamamak lazım.