LEZZETİ REÇETESİNDE SAKLI:TAVUK DÜNYASI

Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu, Tavuk Dünyası’nın akıl almaz lezzetini ve bu lezzetin sırlarını GOssIP’e anlattı.

Markamızın akıl almaz hikâyesi için aslında ‘’Her şey bir keşifle başladı’’ diyebiliriz. Reçetesi bizde saklı essiz soslar ve çeşit çeşit baharatlarla hazırladığımız, kişiye özel tavalarda pişirerek servis ettiğimiz tavuklarımızla bu hikâye ödüllü bir lezzet yolculuğuna dönüştü. “Herkesin kaliteli, lezzetli ve uygun fiyatlı bir yemeği kendini iyi hissedeceği bir ortamda yemesi için varız.” misyonuyla çıktığımız bu yolda Türkiye’de yeme-içme sektöründe kendimize yepyeni bir kulvar açtık. Bu kulvarı oluştururken kuşkusuz en önemli rolü dünya lezzetlerini taşıyan gizli reçetelerimiz oluşturdu.

Menülerimizi dünyanın farklı mutfaklarından aldığımız ilhamla kendi AR-GE mutfağımızda, baş şefimizin liderliğinde, özgün yöntemler ile 12-14 saat boyunca marine ediyor ve gizli reçetelerle hazırlıyoruz. Bu çok özel lezzetlere ek olarak müşterilerimize sunumlarımızı porselen tabaklarda yapıyor ve misafirlerimizi güzel, rahat ve keyifli bir restoran atmosferinde ağırlıyor; tüm bunları da ‘’uygun bir fiyat’’ ile sunuyoruz. Kısaca söylemek gerekirse hem restoranlarımızın genel konsepti hem de sunduğumuz hizmetin kalitesi ve menülerimizdeki ürünlerle konuklarımıza ‘’yeni ve farklı bir deneyim’’ yaşatma gayretindeyiz. Bu gayretimizin karşılığını aldığımızı mutlulukla ifade etmek isterim çünkü 2015 yılında Meditera Capital tarafından satın alınan şirketimiz, son 6 yılda gösterdiği sağlam, hızlı ve kesintisiz büyümeyle birlikte Aralık 2021 itibarıyla Türkiye’nin 53 şehrinde 255 lezzet noktasıyla yılda ortalama 20 milyon misafirine hizmet veren bir markaya dönüştü.

Türkiye’de doğmuş ve büyüyen bir marka olarak rotamızı yurt dışına da çevirdik. Rusya’da başlattığımız titiz bir operasyonla su anda Rusya’da Kazan, Nizhniy Novgorod ve Moskova’da hizmet veren 22 restoranımızda Rusya’daki konuklarımızı GAGAWA markasıyla ağırlıyoruz. Sunduğumuz ürünler ve genel konseptimizle buradaki konularımızın da beğenisini kazanmış olmaktan da büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Uluslararası pazarlarda Türk misafirperverliğini GAGAWA markamızla yasatıyoruz.

Rusya’da gösterdiğimiz bu başarılı çalışmalarla birlikte gelecek dönemde Avrupa’da İspanya basta olmak üzere yeni yatırımlar yapmak planlarımız dahilinde yer alıyor. Başarılarımızı farklı ödüllerle taçlandırmaya devam ediyoruz 360 derecelik bir yaklaşımla hayata geçirdiğimiz çalışmalarımızla sadece şirket olarak büyümekle kalmıyor, markamızı daha değerli kılmak adına yaptığımız yatırımlara ve gayretli çalışmalara devam ediyoruz. Tüm bunların karşılığı olarak Tavuk Dünyası’nın adını kazandığımız ödüllerle taçlandırmayı sürdürüyoruz.

2018 yılında Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsünden 3 yıldız alan ‘Kekiklim’ ve ‘Şefin Tavası’ ilk kez değerlendirmelere katılan ‘Közlüce’ lezzetiyle birlikte ‘3 Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’nü almaya hak kazandı. Tavuk Dünyası olarak Avrupa Birliği’nde Tüm Tüketicileri Koruma Derneği (TTKD) tarafından tüm tüketicilere tavsiye edilen restoran markası olarak seçildik, ‘2. Türkiye Altın Marka Ödülleri’ kapsamında yapılan halk oylamasıyla birlikte ise ‘Yılın Restoranlar Zinciri’ kategorisi ödülünü kazandık. 2019’da 5. kez düzenlenen ‘Türkiye Gençlik Ödülleri’ kapsamında yapılan açık halk oylamasında ‘En İyi Lezzet Markası’ olarak açıklandık.

Çalışanlarımız en önemli değerlerimiz diyerek hayata geçirdiğimiz uygulamalarımızla hem “İnsana Saygı Ödülleri”nden ödülle döndük hem de 2 yıl üst üste “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” arasına girdik. Pazarlama ve iletişim tarafındaki farklı yaklaşım ve çalışmalarımızla adımızdan söz ettirmeyi sürdürdük ve Mixx Awards ve Effie Ödülleri’nde gösterdiğimiz başarılı performanstan sonra, Social Media Awards Turkey’de ödüle layık görüldük. Buna ek olarak Türkiye’nin en kapsamlı ilk sosyal medya yarışması olan Social Media Awards Turkey’de restoran kategorisinde Gümüs Ödül’ün sahibi olduk. Türkiye İtibar Endeksi Arastırması’nda ise “Restoran Sektörünün En İtibarlı Beyaz Et Zinciri Markası” olarak açıklandık.

Henüz 10 yıl olmadan gerçek bir başarı öyküsüne dönüşen bu yolculuğumuzu herkesin kulaktan kulağa anlatması için yeni yatırım ve çalışmalarımıza önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir