YAŞAMIN İÇİNDEKİ MARKA: ELİF

Bazı markalar var ki aslında onlara her gün dokunuyoruz. İş yerinde, evde, okulda, sokakta, kısacası her an, her yerde beraber olduğumuz bu markalar günlük hayatımızın gizli kahramanları. Belki birebir marka ya da logoları ile her gün karşılaşmıyoruz ama ürünleri yaşamımızın her anında bize dokunuyor. İşte “yaşam için ambalaj” üreten Elif de o markalardan biri.

Elif, kuruluşundan bu yana ürettiği ve dünyaya gönderdiği ambalajların ana amacının farkında olarak hareket ediyor. Dostlarınızla eğlenirken, bebeğinizin bakımını yaparken, biraz huzur için şehir dışındayken veya iş yerinde kısa bir mola verdiğinizde Elif, ürettiği ambalaj çözümleri ile yaşamınızın her alanında ve her anında gündelik ihtiyaçlarınızı karşılamak için yanınızda. Bu yaklaşım ile Elif, çevre ve insan hayatının korunmasına, iyileştirilmesine, sürdürülebilirliğine katkı sağlayan ambalaj çözümlerini ve projelerini hayata geçiriyor.

“Yaşam için Ambalaj” üreten ve sürdürülebilir gelecek vizyonuyla hareket eden Elif, bu vizyon doğrultusunda yer alan çevre ve insan hayatının korunmasına, iyileştirilmesine, sürdürülebilirliğine katkı sağlayan projeleri hayata geçiriyor ve yapmış olduğu yatırımlarla sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyor.

1972 yılından beri ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Elif, uluslararası operasyon ağı ile ürünlerini dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine ve milyonlarca insana ulaştırıyor. Yerli ve yabancı pek çok tanınmış markaya hizmet sunan marka, üretiminin yarısından fazlasını 50 farklı ülkeye ihraç ediyor.

Süpermarketlerde sıkça rastladığımız ambalajların gizli kahramanı olan Elif, ambalaj çözümleri ile yiyecek-içecekten kişisel hijyene, ev ve çamaşır bakımından temizlik kağıtlarına, perakende alışverişten kargo ve teslimata kadar kullandığımız pek çok ürünün dışını sarıyor.

İnovatif ürünleri ve bu ürünlere ait markaların tamamının patent ve marka tescillerine sahip olan Elif, dünya çapında örnek gösterilen fleksibl ambalaj üretim fabrikaları ile operasyonlarını sürdürüyor. Tüketici ihtiyaçlarını karşılamak için yeni ürün geliştirme çalışmalarına ağırlık veren Elif, bu yaklaşımı ile lider markaların global arenada ambalaj çözüm ortağı olmanın yanında kalite, sürdürülebilirlik ve inovasyon alanında aldığı prestijli ödüllerle de adından sıkça söz ettiriyor. 1995’den beri “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde yer alan ve her geçen sene yükselmeye devam eden Elif, P&G, Coca Cola, Ontex, İpek Kağıt gibi birçok çok uluslu firma tarafından çeşitli ödüller ile onurlandırıldı.

Elif, global vizyonuna ulaşmak için, yatay ve dikey genişlemelerle dünya ölçeğinde büyümeye devam ediyor. Bu dönemde farklılığının kaynağı olan kalite ve standartlarını korurken markasını da yeni yatırımlarla koruyup değer katarak güçlendiriyor. 1972 yılında “Elif Plastik” markası ile çıktığı yolda ürünlerini ve standartlarını sürekli geliştirerek global arenadaki yerini alan firma, markasını da “Elif” olarak sadeleştirerek güçlendi. Kurumsal iletişim ve pazarlama faaliyetlerinde hedefi, Elif markasını tüm sektörün kalite, inovasyon, teknoloji ve sürdürülebilirlikle özdeşleştirdiği ve farklılaştırdığı bir simge olarak sürekliliğini sağlamak. “Elif” markasının prestijinden güç alarak yeni coğrafyalarda ve yeni pazarlarda büyümelerini sürdürmeyi planlayan Elif Holding ve şirketleri, bu nedenle, çatısı altında gerçekleştirdiği marka yatırımlarına ve çalışmalarına ağırlık vererek devam ediyor.