GİYİMDEN EV DEKORASYONUNA TÜRKİYE’NİN GÖZDE MARKASI: MUDO

Mudo, hazır giyim ve dekorasyon perakendeciliği alanında hizmet veren bir marka. İsmini kurucularından alan Mudo, Mustafa Taviloğlu ve Doğan Gürün’ün isimlerinin ilk hecelerinden ortaya çıkmış. Marka 1964 yılında küçük bir dükkânda faaliyetine başladı. Bugün ise Türkiye’de ve uluslararası alanda 100’ü aşkın mağazasıyla hizmet veriyor. Marka hikayeleri serisinde bugün, gelin Mudo’yu beraber inceleyelim. İşte Mudo marka hikayesi…

Mudo marka hikayesi, fark yaratan bir vizyon ve yenilikçi bakış açısıyla oluştu. Mudo, kuruluşundan 3 sene sonra ‘’Türkiye’de ilk baskılı tişört satışını gerçekleştirmesi’’ ile sektöründe fark yarattı. Böylelikle hazır giyim sektöründe öncü bir marka olacağının sinyallerini daha ilk yıllarında verdi. Marka faaliyete önce Beyoğlu’nda küçük bir dükkanla başladı. Bugün dünyaya açılmış olan Mudo, daha ilk yıllarında uluslararası moda trendlerini takip etti. Ayrıca Mudo çatı markası, her zaman kalite ve farklılık hedefleriyle yeni markaların üretilmesini sağladı. Bünyesine birçok farklı marka tescili ekledi. 1987 yılında ‘’25 yaş üstü çalışan kadın ve erkeklere yönelik” Mudo Collection markasını oluşturdu. Ayrıca Mudo FTS64, Mudo Accessoires, Mudo Concept gibi markalarıyla ürettiği değeri çeşitli alanlarda genişletti.

Mudo Concept mağazası 1993 yılında Beyoğlu’nda açılan ‘’Mudo Pera’’ isimli hediyelik eşya mağazasından doğdu. Sadece giyim değil, daha birçok alanda ürün sunmaya başladı. Ev dekorasyon ürünleri satışı da yapan Mudo, dünyadaki tasarım akımlarının takipçişi oldu. Böylece ‘’ev ve yaşam için her şey sunma” mottosuyla ürün satışına başladı. Bu markanın faaliyetine ‘’Mudo Concept’’ ismiyle devam etmesine karar verildi. Mudo Pera ile başlayıp Mudo Concept’e dönüşen marka bugün, mobilyadan aydınlatmaya birçok özgün dekorasyon ürününü müşterileriyle buluşturuyor.

Mudo Consept bir ilke imza attı

Marka, 2001 yılında Maslak’ta açtığı Mudo Concept mağazası ile Türkiye’nin bu kadar geniş kapsamda koleksiyonu tek çatı altında buluşturan ilk mağazası oldu. Ayrıca ‘’Daima günceli yakalamak’’ misyonuyla özgün ve farklı tasarımlarını piyasaya sunan Mudo, ‘’müşterilerinin sadece şu an ne istediğine değil, gelecekte ne isteyeceklerine de odaklanarak çalıştığını’’ ifade eden yenilikçi bir değer. Bugün Türkiye’deki 129 mağazasına ek olarak KKTC, Azerbaycan, Özbekistan ve Bulgaristan’da faaliyetine devam eden markanın hedeflerinden biri de müşterilerinin tercih ettiği ilk üç marka arasında yer almak ve her evde en az bir Mudo ürününün bulunmasını sağlamak.

Mudo, bugün 50’ye yakın marka tescil başvurusuyla Türkiye’nin fikri üretimi kuvvetli ve sınai mülkiyet haklarına önem veren markalarından biri. 

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir